L O A D I N G
blog banner
perkusja mapex

Czym charakteryzują się perkusje Mapex?

Rynek perkusji jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też można przebierać wśród wielu modeli renomowanych producentów. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom między innymi na perkusje Mapex, które zaspokoją oczekiwania nie tylko początkujących perkusistów, ale również profesjonalistów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżnia się perkusja Mapex i dlaczego warto postawić właśnie na nią.

Idealny zestaw na start

Perkusje Mapex idealnie nadają się do nauki gry, dlatego też warto rozważyć ich zakup zwłaszcza, że cena za zestaw jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Kompletny zestaw Mapex zawiera wszystkie niezbędne elementy, dzięki czemu brzmienia są spójne i można stopniowo rozwijać swoje umiejętności gry bez potrzeby wydawania fortuny. Na start w zupełności wystarczą trzy podstawowe talerze (hi-hat, crash i ride), które w niedalekiej przyszłości można rozbudować.

Wysokiej jakości talerze

Wybierając nowe perkusje Mapex warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość talerzy, a dokładniej mówiąc na materiał, z którego są wykonane. Najtańsze talerze zazwyczaj wykonane są jedynie z mosiądzu, dlatego też ich brzmienie może pozostawiać wiele do życzenia. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne talerze z brązu, które bardzo często można spotkać właśnie w perkusjach Mapex. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie ocenić jakości wykonania talerzy i ich brzmienia, powinny skorzystać z fachowego doradztwa podczas zakupów.