L O A D I N G
blog banner
cabasa

Jak wykonana jest Cabasa?

Cabasa to jedna z najstarszych przeszkadzajek perkusyjnych, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Ten niesamowity instrument, może przydać się nie tylko podczas profesjonalnego grania, ale również do zachęcenia małego dziecka do pierwszych prób muzykowania. W Polsce Cabasa w wielu szkołach muzycznych wykorzystywana jest na zajęciach z rytmiki.

Jak wykonana jest Cabasa?

Cabasa to bardzo prosty w konstrukcji instrument muzyczny z charakterystyczną drewnianą rączką, do której przymocowane są na stałe metalowe kuleczki. Delikatne potrząsanie tym fantastycznym instrumentem pozwala wydobyć bardzo ciekawy i delikatnie brzęczący dźwięk.

Oryginalna alternatywa dla marakasów

Sporą zaletą Cabasy jest to, że posiada ona bardzo prosty kształt, dzięki czemu bez żądnego większego problemu można ją zainstalować przy swoim zestawie perkusyjnym. Na rynku muzycznym przeszkadzajki po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też warto jak najszybciej poszukać oryginalne Cabasy. W Polsce jest wiele rzetelnych firm, które oferują specjalne akcesoria, dzięki którym będzie można w wygodni sposób zamontować Cabasę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że za pomocą Cabasy można grać nawet przy użyciu nóg. Porządny instrument rytmiczny jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które dopiero uczą się grać.