L O A D I N G
blog banner
sklep perkusyjny

Jak zacząć grę na perkusji?

Perkusja to jeden z najbardziej oryginalnych instrumentów. Prosta w budowie, a jednocześnie zaskakująca możliwościami – oferuje szeroką paletę dźwięków, jest wykorzystywana w różnych gatunkach muzyki. Od czego zacząć naukę gry na tym instrumencie?

Gra na perkusji – od czego zacząć

Gra na perkusji to marzenie wielu osób. Jak je zrealizować? Nic prostszego: wystarczy zakup własnego zestawu do gry oraz wynajęcie nauczyciela albo zaopatrzenie się w samouczek i dużą dawkę cierpliwości. Pierwsze kroki w grze na instrumencie zawsze są trudne – trzeba oswoić się z instrumentem, nauczyć się posługiwać dźwiękiem, poświęcić godziny na ćwiczenia. Zwłaszcza w przypadku tak specyficznego instrumentu jak perkusja warto na początek skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże opanować właściwą technikę grania oraz przebrnąć przez ewentualne trudności.

Gdzie kupić perkusję i akcesoria?

Planując naukę gry na perkusji, trzeba wyposażyć się we własny instrument. Który wybrać? To niełatwa decyzja zwłaszcza dla osoby początkującej. Dlatego też najlepiej odwiedzić specjalistyczny sklep perkusyjny DrumCenter, który oferuje instrumenty i akcesoria renomowanych producentów, dbających o jakość wykonania. Sklep perkusyjny zatrudnia zwykle specjalistę z wykształceniem muzycznym, który pomoże w doborze instrumentu, akcesoriów, podpowie jak dopasować instrument do swoich indywidualnych potrzeb.