L O A D I N G
blog banner
przeszkadzajka

Przeszkadzajki – drugoplanowe bohaterki muzyczne.

Przeszkadzajki to wynalazek stary, jak świat. Należą do najstarszych instrumentów perkusyjnych, a ich rola przez wieki istnienia rożnych gatunków muzycznych jest ogromna. Najpopularniejsze z nich, jak grzechotki czy marakesy, zna chyba większość z nas. Osoby zajmujące się muzyka zawodowo z pewnością powinny włączyć je do zestawu używanych instrumentów. I tu pojawia się pytanie.

Gdzie można kupić przeszkadzajki?

Najlepszym pomysłem jest zakup przeszkadzajek w profesjonalnych sklepach muzycznych takich jak DrumCenter: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusjonalia-378.html. Przede wszystkim ze względu na dobrą jakość oraz ogromny wybór. Coraz więcej sklepów z instrumentami działa obecnie w sieci i trzeba przyznać, że sklepy muzyczne online przyciągają najbardziej atrakcyjnymi cenami. Szukając przeszkadzajek po raz pierwszy warto zwrócić uwagę na kastaniety, marakasy, shakery, klawesy oraz cabasy. Jednak to zaledwie ułamek dostępnych perkusjonaliów. Niektórzy przeszkadzajki wykonują samodzielnie. Jednak przystępne ceny pozwalają każdemu na zakup tych instrumentów.

Dlaczego warto zainwestować w przeszkadzajki?

Granie na przeszkadzajkach nie jest niczym skomplikowanym. Nie wymaga żmudnych ćwiczeń, jak w przypadku innych instrumentów. Jedyna wymagana umiejętność to poczucie rytmu. Przeszkadzajki są zresztą idealnymi instrumentami do ćwiczeń rytmicznych. Jeśli myślimy o zakupie profesjonalnego zestawu perkusyjnego, możemy wcześniej sprawdzić się właśnie na przeszkadzajkach.