L O A D I N G
blog banner
perkusja gretsch

Wybór perkusji i co warto o niej wiedzieć?

Gra na perkusji, z całą pewnością przysparza całą masę nowych doświadczeń oraz przyjemności. Nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych instrumentów, jeśli chodzi o naukę gry. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzuje się dobra perkusja i na jakiej podstawie dokonać wyboru, aby faktycznie był to wybór dobry jakościowo, który sprawdzi się na przestrzeni wielu lat.

Perkusja akustyczna, a perkusja elektroniczna

Dlaczego to właśnie ta druga cieszy się taką popularnością? Bez cienia wątpliwości to właśnie elektroniczny rodzaj perkusji jest najczęściej wybierany, zarówno przez zawodowców, jak i osoby, które dopiero, co rozpoczynają swoją przygodę z grą na tym wspaniałym instrumencie. Perkusje elektroniczne dają bowiem całą masę możliwości, o które trudno w przypadku ich akustycznej wersji. Dodatkowym atutem jest to, że pozwalają na uzyskiwanie mocniejszych, trwalszych dźwięków o czystym brzmieniu. Dodatkowo można podłączyć je do wzmacniacza, aby dźwięki były jeszcze głośniejsze.

Jak wybrać dobrą perkusję?

Z całą pewnością warto odwiedzić specjalistyczny sklep perkusyjny DrumCenter i poprosić o pomoc i poradę pracujących tam profesjonalistów. Na pewno taki instrument musi być wykonany z tworzywa najwyższej jakości. Tylko to daje pewność, iż będzie on trwały i przetrwa nawet bardzo intensywną grę. Ponadto dobrym pomysłem jest zwracanie uwagi na markę instrumentu. Często za tymi najbardziej rozpoznawalnymi stoją dziesiątki lat doświadczenia.