L O A D I N G
blog banner
perkusja elektroniczna Alesis Strike

Perkusja elektroniczna – jak ćwiczyć na niej w domu?

Wielu perkusistów nie może swobodnie ćwiczyć w domu z uwagi na generowany hałas. Może to przeszkadzać innym domownikom lub sąsiadom – kiedy np. mieszka się w bloku. Co zrobić w takiej sytuacji i jak móc swobodnie ćwiczyć?

Perkusja elektroniczna do ćwiczeń w domu

Wersja elektroniczna perkusji daje możliwość generowania dźwięku cyfrowego. Pozwala na swobodne ćwiczenia w domu, ponieważ umożliwia ciche próby. W tym celu stosuje się piankowe wyciszacze

Właściwości wyciszaczy

Wyciszacze są dopasowane do tradycyjnych rozmiarów bębnów i łatwe w montażu. Wystarczy po prostu umieścić je na standardowej membranie. Równie łatwe i nieskomplikowane jest umiejscowienie ich na centrali. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie elementy dodawane przez producentów. W takich rozwiązaniach wiele osób ceni sobie także maty na talerze.

W efekcie wspomnianych wyżej rozwiązań możliwe jest ciche trenowanie, bez niepokojenia osób znajdujących się np. w sąsiednim pomieszczeniu. W praktyce, jak wskazują muzycy samo odbicie piłki wiąże się z koniecznością większej pracy nadgarstków, co spowoduje swobodną grę na zestawie akustycznym. Jako zaletę należy wymienić zaś szybkie i dość swobodne montowanie i demontaż, co znacząco zachęca do korzystania z tego typu rozwiązań. Dzięki temu można łączyć pasję do muzyki ze swobodnymi ćwiczeniami, nie obawiając się, że próby będą przeszkadzać innym osobom, w tym sąsiadom.