L O A D I N G
blog banner

Ksylofon, a nauka gry na perkusji

Nie wszyscy rodzice, którzy marzą o tym, by ich dziecko podjęło naukę gry na perkusji, zdają sobie sprawę z tego, że w ich domu na pewno przyda się ksylofon. Jest to bowiem podstawowe narzędzie używane w szkołach muzycznych w klasach do gry na instrumentach perkusyjnych.

Czy gra na ksylofonie jest trudna?

Na pierwszy rzut oka ksylofon może wydawać się mało skomplikowanym instrumentem. Jego budowa i wygląd zewnętrzny przypomina nieco cymbałki lub dzwonki. Tymczasem jest to wrażenie bardzo mylne. Ksylofon jest instrumentem bardzo skomplikowanym, wymagającym ogromnej precyzji oraz cierpliwości do nauki. Zawsze wykonany jest z egzotycznego drewna, budżetowe wersję zazwyczaj z palisandru. Oczywiście, im cenniejszy jest surowiec wykorzystywany do budowy instrumentu, tym droższy będzie efekt końcowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ksylofonu?

Osoby, które chcą kupić ksylofon do użytku prywatnego, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że wcale nie potrzebują modelu z najwyższej półki cenowej. Te potrafią bowiem osiągać cenę prawie 30 000 zł, jednak przeznaczone są do użytku głównie profesjonalnego i spotkać je można największych w operach, filharmoniach czy też na scenach muzycznych.

Do użytku prywatnego spokojnie wystarczy ksylofon z dolnej półki cenowej. Biorąc jednak pod uwagę jego zakup, warto wybrać takiego producenta, który orefuje swoim klientom co najmniej kilkuletnią gwarancję oraz dożywotni serwis instrumentu w razie potrzeby. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na to, czy do ksylofonu jest dołączany pokrowiec, który umożliwia jego bezpieczny transport.

Ksylofon dostępny w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/klasyczne/ksylofon-1445.html