L O A D I N G
blog banner

Nauka gry na perkusji na własną rękę

Ostatnimi czasy nauka gry na perkusji jest popularna, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy marzą o założeniu własnego zespołu i zostaniu gwiazdą sceny muzycznej. Okazuje się, że gra na instrumentach perkusyjnych wymaga sporo samozaparcia i najlepiej nadzoru profesjonalisty. Czy da się nauczyć gry na perkusji na własną rękę?

W internecie znaleźć można wszystko

Osoby, które interesuje gra na perkusji, z pewnością mogą znaleźć w sieci wiele różnych przydatnych stron, ułatwiających zdobywanie wiedzy. Warto jednak pamiętać o tym, że ten sposób nauki na pewno potrwa o wiele dłużej, niż kształcenie na przykład w szkole muzycznej. Zdobywając wiedzę w ten sposób, można jednak zaoszczędzić całkiem sporą ilość pieniędzy i uczyć się w swoim tempie, nie czując nad sobą surowego oka nauczyciela. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w grze na perkusji każdy detal ma ogromne znaczenie – na przykład, umiejętność odpowiedniego trzymania pałeczek ma kluczowe znaczenie.

Czy od razu trzeba kupować perkusję?

Bardzo często jest tak, że po krótkim czasie nauki człowiek szybko zniechęca się i stwierdza, że nauka gry na perkusji zdecydowanie nie jest dla niego. Dlatego na początku swojej przygody z instrumentami perkusyjnymi warto zakupić jedynie pałeczki oraz podstawowe pady, na których można ćwiczyć rytmiczne uderzenia. Dopiero po pewnym czasie, kiedy jest się pewnym, że przygoda potrwa nieco dłużej, można rozejrzeć się za swoim pierwszym zestawem perkusyjnym. Osoby z ograniczonym budżetem mogą zdecydować się na zakupienie instrumentów używanych bądź tych pochodzących z niższej półki cenowej – nadal jednak będących bardzo dobrej jakości. Tego typu instrumenty z pewnością okażą się wystarczające dla amatorów i umożliwią dalszą naukę.
Oferta sprzedażowa poradników nauki gry na perkusji dostępna na stronie DrumCenter.pl.