L O A D I N G
blog banner

Dzwonki instrument – urozmaicenie brzmienia

Instrumenty perkusyjne często bywają wspaniałym dopełnieniem danych melodii. Jeżeli zajmujemy się na co dzień muzyką i szukamy urozmaicenia, warto postawić na niedrogi instrument perkusyjny, który pomoże nam w uzyskaniu nieoczywistych efektów muzycznych. O jakie instrumenty chodzi? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu! 

Dzwonki instrument 

Do grona najbardziej popularnych instrumentów perkusyjnych z pewnością zaliczyć można dzwonki chromatyczne. Wydobywane przez nie dźwięki mogą stanowić naprawdę wspaniały dodatek do głównej linii melodycznej i pozwolą nam na uzyskanie niecodziennych efektów. Dodatkowym plusem jest to, że są one niedrogie. Dobrej jakości dzwonki możemy znaleźć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych już od kilkudziesięciu złotych. Najbardziej tradycyjne modele mają 27 tonów oraz 2 oktawy. Aby uzyskać za pomocą instrumentu bardziej złożone efekty warto zdecydować się na kupno kilku sztuk dzwonków w różnych oktawach. 

Rodzaje dzwonków

Oprócz dzwonków chromatycznych na rynku muzycznym znaleźć można wiele innych odmian tego instrumentu. Każda z nich może wprowadzić do naszych kompozycji muzycznych ogromne zróżnicowanie i nadać im niepowtarzalny charakter. Do najbardziej dostępnych rodzajów dzwonków należą: dzwonki wiszące tzw. chimesy wprowadzające magiczny nastrój, orientalne dzwonki koshi wytwarzane ręcznie z bambusu czy tradycyjne krowie dzwonki, które również bardzo często odnajdują się na scenach czy w studiach nagraniowych. Możliwości jest więc naprawdę dużo.
Dzwonki chimesy dostępne pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/chimesy-453.html