L O A D I N G
blog banner

Jak dokładnie działają triggery?

Można zauważyć, że zarówno na świecie, jak i w Polsce triggerowanie instrumentów perkusyjnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, właściwie dobrane triggery będą w stanie pozwolić na uzyskanie profesjonalnego brzmienia bez wydawania pieniędzy na bardzo wysokiej jakości mikrofony. Ponadto dzięki triggerom użytkownik nie będzie nawet potrzebował zestawów perkusyjnych czy przedwzmacniaczy.

Jak dokładnie działają triggery?

Należy zdawać sobie sprawę, że trigger jest bardzo prostym urządzeniem, którego zadaniem będzie zamienienie impulsu uderzenia w danym instrumencie perkusyjnym na znacznie krótsze sygnały audio. Triggery bowiem po podłączeniu do interfejsu są w stanie zamienić określone impulsy na brzmienie z prawdziwego instrumentu.

Koniecznie należy mieć świadomość, że omawiane urządzenie może zdecydowanie ułatwić codzienną pracę koncertującym muzykom. Warto wiedzieć, że uzyskanie bardzo wysokiej jakości brzmienia stopy będzie wymagało ogromnego doświadczenia.

Technika triggerowania

Trzeba koniecznie zaznaczyć, że obecna technika triggerowania doszła do takiego poziomu, że nawet najbardziej zaawansowane procesory są w stanie właściwie dostosować dźwięk nie tylko do dynamiki, ale również intensywności perkusisty.

Ponadto obecnie do wykonania omawianego procesu użytkownikowi nie będą potrzebne urządzenia mające taką samą nazwę. Specjalne oprogramowanie pozwoli nie tylko w bardzo wygodny, ale również szybki sposób nałożyć sample na wybraną ścieżkę, która została nagrana mikrofonem.