L O A D I N G
blog banner

Poradnik gry na perkusji

Nauka gry na perkusji wcale nie musi być trudna. Odpowiedni zestaw perkusyjny, metronom oraz właściwie dobrane ćwiczenia pozwolą szybko opanować podstawy gry na perkusji. Oczywiście najważniejsze są chęci oraz regularność ćwiczeń. Jak nauczyć się gry na perkusji?

Podstawy gry na perkusji

Perkusista powinien opanować czytanie nut, które w przypadku tego instrumentu są niezwykle proste. Pozwoli to grać znane utwory oraz wykonywać poszczególne ćwiczenia perkusyjne. Oczywiście przed przystąpieniem do ćwiczeń należy rozgrzać nadgarstki, aby uniknąć kontuzji. Ważne jest również właściwe trzymanie pałeczek, dlatego tez należy na samym początku nauki poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią ilość czasu. W czasie gry należy pamiętać o zachowaniu wyprostowanej sylwetki.

Perkusja dla dzieci

Nie tylko dorośli oraz młodzież, ale również dzieci mogą uczyć się gry na perkusji. To właśnie od grzechotek, dzwonków i innego rodzaju perkusjonaliów dzieci najczęściej rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Perkusje dedykowane dzieciom pozwolą wyszaleć się najmłodszym, a regularne ćwiczenia w formie zabawy pozwolą rozwinąć poczucie rytmu i zdolności muzyczne dziecka.

Jak ćwiczyć grę na perkusji

Regularne ćwiczenia to podstawa gry na instrumencie. Wyczerpujące, godzinne sesje lepiej będzie zastąpić piętnastominutowymi ćwiczeniami, ale wykonywanymi codziennie. Oczywiście należy zapatrzyć się w metronom, który pozwoli od samego początku ćwiczyć poczucie rytmu. Do tego celu doskonale nadaje się elektroniczny metronom, który posiada dodatkowe funkcje.