L O A D I N G
blog banner

Czym czyścić i jak dbać o talerze perkusyjne?

Warto mieć świadomość, że o talerze perkusyjne powinni dbać nie tylko doświadczeni muzycy, ale również osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym instrumentem. W ten sposób możliwe będzie uniknięcie stosunkowo szybkiego niszczenia się blach. 

Osłonki do talerzy

Nie wszyscy wiedzą, że zdecydowanie najczęściej spotykanym uszkodzeniem talerza jest keyhole. Polega na tym, że dochodzi do wyrobienia się otworu we wspomnianym talerzu, a następnie pęknięcie będzie się systematycznie pogłębiało. Uszkodzenie powstałe w ten sposób bardzo przypomina dziurkę na klucz. 

Doskonałym rozwiązaniem, by uniknąć tego typu pęknięć jest zastosowanie specjalnych nakładek do talerzy. Należy zdawać sobie sprawę, że wspomniane produkty są wykonane z twardego plastiku, dzięki czemu stanowią bardzo bezpieczną amortyzację. Ponadto niektóre dostępne na rynku nakładki wyposażone są również w podkładkę pod talerz. 

Dokręcanie motylków

Osoby, które umieszczają talerz na statywie, koniecznie muszą pamiętać, by nie dokręcać za bardzo motylka. Rekomendowane jest bowiem, by blacha miała odpowiednią przestrzeń. W przypadku, gdy wspomniany motylek będzie dokręcony za bardzo, może dojść do pęknięcia blachy. 

Jak powinno się prawidłowo uderzać w talerz?

Warto pamiętać o zachowaniu właściwego kąta nachylenia talerza, a także odpowiedniej technice gry. Zalecane jest również, by blacha była delikatnie pochylona w stosunku do osoby grającej. Nie jest także rekomendowane ustawienie talerzy perkusyjnych prostopadle do uderzenia.

Talerze perkusyjne dostępne pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/talerze-104.html