L O A D I N G
blog banner

Jaki pulpit do nut dla początkującego muzyka będzie najlepszy?

Pulpit, inaczej statyw na nuty powinien być jednym z pierwszych zakupów początkującego muzyka. Dzięki niemu można wygodnie czytać nuty podczas gry. Dodatkowo, pomaga on w wyrobieniu właściwej postawy, a także zapobiega bólom kręgosłupa. Jaki rodzaj pulpitu na nuty warto wybrać?

Dobry statyw na nuty – stabilny i regulowany

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje pulpitów na nuty, dlatego warto zapoznać się z wszystkimi ich wariantami.

Najtańszy jest pulpit do nut wykonany z poprzeczek. Jest lekki i łatwy w przenoszeniu, lecz nie nada się na cięższe książki. Gdy stojak ma być stabilniejszy, warto wybrać model wyposażony w pełny lub perforowany blat z metalu i szeroki trójnóg. Blat pełny nie przepuszcza światła, więc nadaje się na scenę, ale jest nieco cięższy od ażurowego. Pulpit ma też zwykle wąsy do przytrzymywania kartek.

Statyw powinien posiadać szeroką gamę regulacji, by ustawić zeszyt nutowy w najwygodniejszej pozycji. Ważna jest regulacja wysokości i kąta jego nachylenia.

Pulpit do nut dla ucznia szkoły muzycznej

Bardzo często zakup pulpitu do nut związany jest z rozpoczęciem nauki w szkole muzycznej. Wtedy wymaga go wielu nauczycieli. Najlepiej wybrać wtedy stabilny model z większym blatem oraz szeroką regulacją, by mógł on rosnąć wraz z uczniem.

W przypadku, gdy pulpit ma być używany także poza domem, na przykład podczas koncertów, prób, warto zwrócić uwagę na to, by był lekki, kompaktowy, łatwy w składaniu i rozkładaniu i posiadał pokrowiec. Powinien mieć też pełny blat, by zapobiegać prześwitywaniu kartek.

Pulpity do nut dostępne na DrumCenter.pl.