L O A D I N G
blog banner

W jaki sposób powinno się dbać o płyty winylowe?

Należy mieć świadomość, że dbanie o queen płyty winylowe nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem odpowiednio zastosować się do określonych zasad.

Przechowywanie

Rekomendowane jest przede wszystkim przeznaczenie na płyty winylowe znacznie więcej miejsca niż na płyty kompaktowe. Należy zaznaczyć, że płyty analogowe powinny być przechowywane w pozycji pionowej. Trzeba bowiem mieć świadomość, że układanie wspomnianych płyt jedna na drugą może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń płyt znajdujących się na samym dole. Jest to spowodowane faktem, że nacisk na powierzchnię z rowkiem może przyczynić się do jej deformacji. Doskonałym wyborem mogą być różnego rodzaju dostępne na rynku segregatory. W jednym zmieści się nawet sto płyt winylowych. Należy się liczyć z wydatkiem w okolicach 100 złotych.

queen płyty winylowe

Okładki

Kolejnym produktem, który pozwoli zadbać o omawiane płyty winylowe są różnego rodzaju okładki. Warto wiedzieć, że zarówno grafiki, jak i obwoluty są bardzo istotną częścią wydawnictwa analogowego. Rekomendowane jest zatem sprawienie, by w pewnym momencie nie doszło do ich pobrudzenia przez regularne dotykanie.

Świetnym rozwiązaniem mogą być koszulki, które będą wykonane z sztywnej, a także grubej folii. Bardzo efektywnie będą bowiem w stanie zniwelować oddziaływanie zarówno warunków zewnętrznych, jak i czasu na stan okładek. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie uwzględnić przezroczystość folii wykorzystanej do ich produkcji. Należy zaznaczyć, że grafiki na okładkach będą się prezentowały znacznie efektowniej, jeżeli folia nie będzie matowa albo mleczna.