L O A D I N G
blog banner
okładka płyty Ye Kanye Westa z 2018 roku

Albumy Kanye Westa – gratka dla miłośników amerykańskiego rapu

Znany amerykański artysta Kanye West jest jedną z popularnych postaci kojarzonych z muzyką w stylu rap. Poza nagrywaniem rapowych albumów, Kanye współpracuje też z innymi gwiazdami rynku muzycznego oraz z powodzeniem próbuje swoich sił w świecie mody jako projektant.

Debiut i nie tylko

Od samego początku istnienia w branży muzycznej, West chętnie komponował samodzielnie utwory utrzymane w stylu soul oraz R&B, często z domieszką innych stylów. Jego debiutancka płyta nosi nazwę The College Dropout i słychać tam różne brzmienia, które ciekawiły artystę na tyle, że postanowił je wykorzystać. Wkrótce po ciepło przyjętym debiucie zaczął wydawać kolejne krążki. Płyty Kanye Westa do dzisiaj uważane są za dość różnorodne, chociaż gatunkowo wszystkie utwory mieszczą się w konwencji typowej dla amerykańskiego rapu.

Popularność Westa a jego dokonania na rynku muzycznym

Obecnie albumy Kanye Westa są bardzo chętnie kupowane nie tylko przez młodocianych miłośników rapu, ale też przez osoby w różnym wieku poszukujące oryginalnych brzmień. W muzyce tego amerykańskiego rapera widać ciągłe poszukiwania stylu, jak również inspirowanie się wieloma wydarzeniami z jego życia, które nie było łatwe. Utwory podejmują różne tematy, uniwersalne lub dotyczące bieżących problemów, są dość melodyjne, czasami kontrowersyjne w warstwie językowej. Artysta ciągle nagrywa, jak również zajmuje się współpracą z innymi producentami z całego świata.