L O A D I N G
blog banner

Brzmienie odległej Ameryki, czyli gra na marakasach

Gra na marakasach cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, a po instrument ten chętnie sięgają miłośnicy indiańskich melodii oraz rozrywkowej muzyki, w której szum tych grzechotek może się doskonale sprawdzić. Co warto wiedzieć na temat drewnianych marakasów?

Marakasy: co warto wiedzieć o tym instrumencie?

Marakasy to ciekawy instrument, który pochodzi z Ameryki Południowej. Początkowo był to instrument wykorzystywany podczas religijnych obrzędów, później charakterystyczny szelest marakasów zagościł w muzyce Indian. Od niemal stu lat drewniane marakasy są z powodzeniem wykorzystywane przez muzyków europejskich – również w muzyce rozrywkowej.

Jak grać na drewnianych marakasach?

Kto postawi na marakasy drewniane, ten będzie mógł wprowadzić do swej muzyki sporo ciekawych rozwiązań. Gra na marakasach wydaje się bardzo prosta – wystarczy wziąć w dłonie dwie grzechotki i rytmicznie nimi potrząsać. W rzeczywistości gra na tym instrumencie jest dość wymagająca, a kluczem do sukcesu jest opanowanie odpowiedniej techniki. Od tego, jakie ruchy będzie wykonywał muzyk, zależy wydawany przez marakasy dźwięk. Można zatem wykonywać koliste ruchy grzechotkami, można nimi rytmicznie potrząsać. Można też uderzać w nie palcami. Dzięki temu można osiągnąć wiele ciekawych efektów i urozmaicić wiele popularnych utworów.

Gra na drewnianych marakasach to przyjemne doświadczenie dla każdego miłośnika muzyki, a że instrument ten zachwyca swą wszechstronnością, rosnące zainteresowanie grzechotkami dziwić nie powinno.

Marakasy drewniane dostępne na stronie DrumCenter.pl.