L O A D I N G
blog banner
ostatni album malika montany - import/export

Początki Malika Montany w polskim rapie

Malik Montana to urodzony w w niemieckim Hamburgu polsko-niemiecki raper, pochodzenia afgańskiego, który cieszy się obecnie w Polsce niezwykłą sławą. Na swoim koncie na Instagramie posiada ponad siedemset tysięcy obserwujących. W 2009 roku, w wieku 19 lat rozpoczął swoją przygodę z rapem, tworząc utwory anglojęzycznego hip-hopu, współpracując z niemieckim raperem polskiego pochodzenia – Sentino.

 Z biegiem czasu zaczął tworzyć nowoczesny rodzaj hip-hopu, charakteryzujący się agresywnymi brzmieniami, zyskujący coraz większą popularność w Polsce, zwany obecnie trapem. Muzykę w tym gatunku zaczął tworzyć w języku polskim. Szybko zdobył ogromną popularność wydając pojedyncze utwory do pierwszej płyty Malika Montany (Haram Masari). Największe wpływy raper osiągnął poprzez track ,,Do rana”, w którym Malik wygłasza m.in. zasady swojego etosu ulicy. Największy wzrost popularności raper zanotował w 2016 roku, wydając razem z Diho track ,,Naaajak”. Teksty tego utworu weszły do popkultury. Miedzy innymi od tego czasu zauważyć można było na polskiej scenie rapowej wzrost treści związanych z chełpieniem się bogactwem, propagowany w dużej mierze przez młodsze od polsko-niemieckiego rapera grono muzyków.

Kolejne albumy Malika Montany zdobywały coraz większe liczby, zdobywając coraz ważniejsze wyróżnienia. Jego druga płyta ,,Tijara” zdobyła miano złotej. Najnowszy krążek Mosy Ghawsiego wydany w 2020 roku pt. ,,Import/Export” nosi miano platynowej płyty, co oznacza ogromny sukces artysty.