L O A D I N G
blog banner

Gdzie kupić dziecku pierwszą perkusję?

Coraz więcej rodziców marzy o tym, by ich dzieci rozpoczęły swoją przygodę z gra na perkusji. Jak się okazuje w praktyce, dzieci chętni to robią, gdyż głośne dźwięki i ostre brzmienie tych instrumentów dobrze ich do tego przekonuje. W jaką perkusje dla dzieci warto wówczas zainwestować i gdzie najlepiej kupić sprawdzony model? Podpowiedź poniżej.

Muzykalny od małego


Gdy dziecko interesuje się różnymi dźwiękami i instrumentami, warto wyposażyć go w pierwszą perkusję, która na początku będzie stanowić dla niego ciekawą zabawkę. Z czym, maluch pozna konkretne sprzęty i akcesoria oraz nauczy się, iż można z nich wydobyć mnóstwo rozmaitych dźwięków. Takie perkusje dla dzieci, które idealnie sprawdzają się na początku, wcale nie muszą być drogie. Podstawowe wersje kosztują od około 150 zł do 300 zł i znajduje się w nich wszystko, co wystarczy młodemu człowiekowi, by zakochać się w muzyce raz na zawsze.

Profesjonalny sprzęt


Gdy rodzice dostrzegą, że dane sprzęty wywołują spore emocje w dziecku i chętnie się ono uczy grać na nim, jest to dobry czas, by zainwestować w coś większego i profesjonalnego. Znani producenci stworzyli nawet perkusje dedykowane dzieciom, które nie mają sobie równych. W takich zestawach można znaleźć między innymi: duże bębny, przynajmniej dwa talerze, stopę z pedałem do uderzania, statyw prosty, statyw werbel a nawet stołek. Do tego bardzo przydają się profesjonalne akcesoria w postaci pałeczek, czy też wzmacniacz. Całość wygląda naprawdę niezwykle fachowo i bogato, dlatego też młodzi ludzie chętnie doskonalą na nim swoje umiejętności.

Perkusje dla dzieci dostępne na stronie DrumCenter.pl