L O A D I N G
blog banner
okładka płyty On Kaena

Kaen i rap emocjonalny

Fani rapu i hip-hopu wiedzą, że to zdecydowanie nie to samo. Rap wywodzi się przede wszystkim ze środowisk murzyńskich i kojarzony jest głównie z czarnoskórymi wykonawcami. Nie można mu jednak odmówić wielu naśladowców, w tym także białych. Polska też takich ma.

Kaen, czyli raper z Sanoka

Pod pseudonimem Kaen kryje się Dawid Starejki i artysta ten pochodzi z Sanoka. Trzeba przyznać, że to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i rozpoznawalnych twórców polskiego rapu. Głównie jest to związane z jego artystycznym wizerunkiem, ponieważ raper Kaen występuje w czarnej lub srebrnej masce na wzór tej, którą nosił bohater jednego z kultowych już amerykańskich horrorów. Czy się to komuś podoba czy nie, artystom wybacza się znacznie więcej, a image, który przyciąga słuchaczy i widzów, jest zawsze w cenie i w tym przypadku się sprawdził. Pasjonuje się także kickboxingiem.

Jego twórczość to przede wszystkim debiut, którego nie można pominąć, czyli „Żyj albo umieraj”. Poza tym płyty Kaena to także między innymi „Piątek 13-go”, „Tylko śmierć może mnie zatrzymać”, a także najnowsze „ON”. Artysta chętnie również współpracuje z wieloma artystami, także innych gatunków muzycznych. Jego videoclipy  cieszą się bardzo dużą oglądalnością. Jest porównywany do takich artystów jak Eminem, Sido czy Shady.