L O A D I N G
blog banner
płyta lepszego życia diler Palucha

Czołówka raperów w Polsce – Paluch

Scena hip hopu w Polsce ma się bardzo dobrze. Pierwszy rap powstawał jeszcze za czasów komunizmu. Młode pokolenie, które dorastało w XXI wieku nie pamięta tych czasów. Jednak w historii na stałe wpisały się pewne zespoły, z których współcześni raperzy czerpią po dziś dzień inspiracje. Reprezentantem starej szkoły jest jeden z najlepszych współcześnie raperów, Paluch BOR.

Kilka słów o raperze

Raper znany jako Paluch to właściwie Łukasz Paluszak urodzony 1 października 1985 roku. Znany i ceniony zarówno przez młodych słuchaczy jak i tych pamiętających bardzo dobrze czasy zespołów takich jak Molesta Ewenement, Kaliber 44 czy choćby raperów: Peja, Liroy. Był członkiem zespołu Aifam. Współtworzy do dziś kolektyw DIIL Gang i trio Syntetyczna Mafia. Od roku 2018 zajmuje się wspieraniem ligi o nazwie DOPE. Raper wywodzi się z poznańskiego Piątkowa.

Twórczość artysty

Bilety na jego koncerty błyskawicznie są wysprzedawane. Ciekawe, utrzymane w klimacie ulicznym teksty oraz niewątpliwa charyzma twórcy to coś co zdecydowanie sprawia, że przyciąga tłumy. Płyty Palucha sprzedają się w bardzo dużych nakładach. Praktycznie każdy fan rapu posiada choć jeden krążek tego popularnego artysty. Co warte podkreślenia, a co wiele osób myli. Hip hop to subkultura. Składa się na nią rap, break dance, beat box oraz graffiti. O czym często Paluch w swych utworach wspomina. Posiada bardzo obszerną dyskografię. I tak zaczynając od albumu „Życie jest piękne”, wydanego w 2004, po wydany w 2020 „Nadciśnienie”. Ma również na koncie współpracę z większością polskich raperów.