L O A D I N G
blog banner
ghost of tsushima vinyl

Ghost of Tsushima vinyl

Rzadkością są płyty winylowe inspirowane muzyka z gier komputerowych. Rynek nie oferuje tego typu produktów zbyt wiele, dlatego każdy tytuł łączący w sobie te dwie dziedziny, powinien być skrupulatnie zbadany, bo trafić się może prawdziwa perełka.

Przykładem jest gra Ghost of Tsushima, z której wyjątkowo klimatyczną muzykę postanowiono zaoferować melomanom na trzypłytowym wydaniu winylowym. Co z tego wyszło? Małe muzyczne cudo, łączące muzykę symfoniczną z klimatami dawnej Japonii. 

Ilan Eshkeri & Shigeru Umebayashi Ghost of Tsushima 3LP

Gra Ghost of Tsushima na konsolę Sony PlayStation 4 okazała się być prawdziwym sukcesem. Ogromne zainteresowanie przełożyło się także na świetne opinie zarówno o samej grze, jak i muzyce w niej zawartej. Klimatyczne dźwięki wzbogaciły doznania podczas rozgrywki, a utwory zawarte zostały także docenione przez krytyków muzycznych. To skłoniło producentów do przeniesienia tej wyjątkowo ciekawej i klimatycznej mieszkanki nut na 12-calowe krążki. 

Ghost of Tsushima vinyl

ghost of tsushima vinyl

Winyl Ghost of Tsushima (https://winylownia.pl/pl/products/ilan-eshkeri-shigeru-umebayashi-ghost-of-tsushima-3lp-splatter-103710.html) to 3-płytowe wydanie na czarnych krążkach, zawierające łącznie 22 motywy muzyczne z tej jednej z najpopularniejszych gier na konsolę PS4 w ostatnim czasie. Na winylu znajdziemy zestaw utworów symfonicznych, wzbogaconych o motywy z dalekiego wschodu. Starannie poprowadzony zestaw instrumentów, któremu nie raz i nie dwa ton nadają charakterystyczne bębny, natychmiast przeniesie nas do kraju kwitnącej wiśni i bitew toczących się w okresie feudalnej Japonii. Płyta w stylu „must have” dla miłośników orientalnych dźwięków.