L O A D I N G
blog banner

Czym jest werbel marszowy i bęben marszowy?

Werbel marszowy to doskonała opcja dla osoby zainteresowanej przygodą z perkusją. Obecnie zainteresowanie perkusją wzrasta. Przekłada się to w naturalny sposób na przyrost popularności werbli marszowych. Obecnie na rynku można znaleźć wiele werbli w różnych cenach. Przy zakupie  należy kierować się jego głębokością. Dla początkującego muzyka najlepszym wyborem będzie płytszy werbel, natomiast dla bardziej zaawansowanego głębszy.

Przy wyborze werbla warto również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonany. Do ich wyrobu stosuje się głównie metal lub drewno. Wpływa to oczywiście na brzmienie werbla marszowego. Te metalowe są zdecydowanie głośniejsze oraz posiadają metaliczne brzmienie. Tak wielki wybór instrumentów pozwala na dobranie idealnego werbla marszowego, który wpasuje się w typ muzyki, który Chcesz grać.

Czy jeśli szukam czegoś do robienia hałasu to bęben marszowy się nada?

Oczywiście, że tak. Na stadionach zarówno mniejszych jak i większych zawsze znajdziemy kogoś na trybunie z większym lub mniejszym bębnem marszowym.

Wybijanie rytmu popularnych przyśpiewek stadionowych zdecydowanie podnosi atrakcyjność kibicowania. Dlatego jeśli Myślisz o kupnie bębna marszowego warto się zdecydować na zakup. Pamiętaj tylko o dobraniu wielkości bębna do wielkości stadionu. Zasada jest prosta, im większy tym głośniejszy!

A co ze strojeniem?

Nie ma się czym martwić. W Internecie bez problemu można znaleźć wiele metod strojenia bębnów. Na początku warto spróbować wielu technik, aby dobrać odpowiednią dla siebie. Ilu perkusistów zapytać, każdy wskaże inną metodę.

Bo to właśnie od strojenia zależy charakter muzyki jaki będzie wydobywał się z instrumentu. Dlatego warto znaleźć swój ulubiony sposób. Pamiętaj, aby nie bać się eksperymentować!