L O A D I N G
blog banner
kayah bregovic winyl

Dlaczego warto kupić płytę winylową Kayah&Bregović?

Kupowanie płyt w dobie rozwoju aplikacji streamingowych odrobinę wyszło z mody, nie zmienia to jednak faktu, że jest jeszcze spore grono osób, które kochają to. Samo posiadanie w domu egzemplarza jakiejkolwiek płyty uszlachetnia człowieka i sprawia, że może bardziej obcować z kulturą. Jest to bardzo szczególne dla prawdziwych pasjonatów muzyki kolekcjonujących płyty winylowe oraz CD od lat. Są takie duety w muzyce, które nigdy nie będą się starzeć, a że w polskiej muzyce nie ma ich zbyt wiele, to ten jak najbardziej zasługuje na uwagę, a mowa o Kayah i Goranie Bregoviciu. Jakie są zalety posiadania ich płyt? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Połączenie bałkańskich rytmów ze słowiańską wrażliwością

Goran Bregović to muzyk z krwi i kości. Osoby pochodzące z Bałkanów czują rytmy bardzo dobrze i z Bregoviciem nie jest inaczej. Kayah to uzmysłowienie kobiecego piękna, ale i również ogromnych możliwości głosowych, a na pewno nie każda polska wokalistka może takim głosem operować. Kayah Bregović płyta doskonale łączy te dwie natury i w nowej odsłonie pokazuje nam muzykę, która porusza serce polskiego słuchacza.

płyta winylowa

Doskonała pamiątka na lata

Kayah Bregović winyl na zawsze będzie pamiątką po tym wspaniałym duecie. Należy pamiętać, że od ich współpracy nad płytą minęło sporo czasu, a piosenki jak „Prawy do lewego” czy „Śpij kochanie śpij” nadal można usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych. Pamięć o tym duecie nigdy nie przeminie, a taki winyl będzie oznaką wspaniałych i pięknych czasów w naszej muzyce.