L O A D I N G
blog banner
Mamut płyta Fisz Emade

Kariera muzyczna Fisza i Emade

Popularność muzyki rap jest obecnie ogromna. Każdego miesiąca wychodzą nowe płyty, które po chwili wchodzą na najwyższe miejsca listy Olis.

Kariera Fisza i Emade w polskim rapie

Fisz jest raperem starszego pokolenia, który założył grupę „Tworzywo Sztuczne” wspólnie z bratem Emade. Połączyli oni brzmienie rockowe oraz hip hopowe, ale zaczęli od metalu. Emade to zasłużony producent i dj, który zajmuje się także mixem. W 2000 roku został wydany utwór „Czerwona sukienka”, który okazał się prawdziwym hitem. Największą zaletą Fisza jest jego umiejętność obserwacji otoczenia. Potrafi to świetnie przelać na papier, dlatego jego teksty są wnikliwe i kreatywne. Co najważniejsze to nie porusza on oklepanych tematów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Fisz kompletnie nie boi się mówić o swoich słabościach i refleksjach.

Czym jest Tworzywo Sztuczne?

W 2002 roku powstała grupa Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, która zrzeszała jeszcze kilku innych muzyków. Bracia zaczęli mocno eksperymentować z innymi gatunkami muzyki, ale nigdy nie porzucili hip hopu. Jesienią 2002 roku oficjalnie została wydana pierwsza płyta grupy, czyli „F3”. Na tym albumie znalazł się utwór „Warszafka”, czyli według wielu osób największy hit zespołu. Do zespołu dołączył później wybitny basista oraz klawiszowiec – Staszek Wróbel. „Mamut” to bez wątpienia najbardziej elektroniczna oraz melodyjna płyta w dorobku zespołu Fisz Emade. W 2019 roku wydany został album „Radar”, który cechuje się trochę cieplejszym i bardziej przystępnym brzmieniem. W roku 2021, jesienią premierę miał długo wyczekiwany przez fanów Fisza i Emadę nowy album duetu o tytule „Ballady i Protesty”. Artyści działali również solowo z bardzo dużymi sukcesami.