L O A D I N G
blog banner
Mata płyta 2021 Młody Matczak

Raper Mata – fenomen naszych czasów

Raper Mata to osoba dobrze znana każdemu Polakowi, dzięki ogromnym zasięgom rozpoznają go osoby niezależnie od wieku. Mimo tego, że jest idolem nastolatek i nastolatków, często rozmawiają o nim również osoby w poważnym wieku.

Kim jest Mata?

Ten niespełna dwudziestoletni artysta porusza tematy, z którymi borykają się młodzi ludzie. To właśnie z tego powodu płyty Maty tak szybko się sprzedają i zostają bestsellerami. Główną tematyką jego twórczości jest branie narkotyków oraz wszelkie uzależnienia, nadużywanie napojów alkoholowych czy też próby samobójcze i ogólne niezadowolenie z życia. Co ciekawe muzyka ta skierowana jest dla osób, które pochodzą z dobrych rodzin, które w Polsce uważane są za miejsca, w których niemożliwe jest powstanie patologii. Jest to myślenie błędne, ponieważ niezależnie od statusu społecznego i pieniędzy posiadanych na koncie, możliwy jest upadek i sięganie po wszystko to, co jest złe dla społeczeństwa a tym bardziej dla młodzieży.

Raper na topie list przebojów

Ogromna popularność Maty rapera doprowadziła do tego, że nagrywa on z wieloma wybitnymi muzykami tego pokolenia np. Young Leosia czy Malik Montana. Jest on również raperem, który miał największy solowy koncert w dziejach polskiej muzyki hiphopowej, który odbył się na warszawskim lotnisku na Bemowie. Albumy Maty sprzedają się błyskawicznie, a jego muzyka bije rekordy popularności w serwisach streamingowych takich jak YouTube, Spotify oraz Apple Music. Według znawców muzyki, Mata jest fenomenem, którego nie było wcześniej w Polsce i prawdopodobnie nigdy już nie będzie. Raper Mata to zdecydowanie artysta, którego warto posłuchać, po to, by dowiedzieć się co trapi młodych ludzi.