L O A D I N G
blog banner
Czarny nowy, ostatni album

Czarny Hi-Fi i jego nowy (ostatni?) album

Hip-hop to szczególny gatunek muzyczny, który znajduje fanów praktycznie na całym świecie – nic dziwnego – jest on bardzo ekspresywny zarówno ze względu na brzmienie, jak i teksty. Czarny Hi-Fi to muzyk i kompozytor, który jest jednym z przedstawicieli tego gatunku w Polsce

Kompozytor i instrumentalista

Z całą pewnością należy podkreślić, że artysta ten nie bez powodu zasługuje na uznanie – jest absolwentem szkół muzycznych w Anglii, kompozytorem, inżynierem dźwięku, instrumentalistą oraz producentem muzycznym. Jest także współzałożycielem zespołu hip-hopowego HiFi Banda. Prawdziwe imię i nazwisko Czarnego Hi-Fi to Aleksander Kowalski, urodził się w Warszawie w 1986 roku. Współpracował z takimi artystami jak Eldo, Młody M, Pokój z Widokiem na Wojnę, Pezet czy Ania Dąbrowska.

Jeśli chodzi o dorobek muzyczny tego artysty, to wydaje on albumy rzadko, ale zawsze mieszczą się one na wysokich pozycjach w czołowych listach tego rodzaju muzyki w Polsce i znajdują bardzo duże grono fanów. Tak było właśnie z pierwszą płytą o nazwie „Niedopowiedzenia” oraz drugą, czyli „Nokturny & demony”.

Zamów: albumy Czarny Hi-Fi w Preorder.pl

Co nowego u Czarnego Hi-Fi?

Biorąc pod uwagę, że jego ostatni album producencki pojawiał się 2014, to wszyscy fani z niecierpliwością oczekiwali na nowy album Czarnego. Pod koniec 2021 roku pojawiała się więc zapowiedź albumu „Jeśli coś się stanie”. Tym razem artysta zaprosił to współpracy takich muzyków jak Bonson i Skip, Małpa, Sobel, Ero, Tymek czy Mikołaj Trzaska. Z zapowiedzi wynika że ma to być ostatni album artysty i zakończenie jego przygody na polskiej scenie hip-hopowej. Na pewno jest to świeży materiał, który zdecydowanie zasługuje na uwagę, jak i i poprzednie płyty Czarny Hi-Fi. Czy rzeczywiście będzie to ostatnia płyta tego producenta? Czas pokaże, niewątpliwie jednak byłoby szkoda gdyby ta zapowiedź okazała się prawdą, gdyż muzyka Czarnego jest charakterystyczna i dobrze współgrała z rapem wielu polskich artystów.