L O A D I N G
blog banner
Kendrick Lamar Damn

Król amerykańskiego rapu. Kim jest Kendrick Lamar?

Kendrick Lamar jest jednym z najsławniejszych raperów na całym świecie. Albumy Kendricka są chętnie kupowane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również i na całym świecie. Z tym raperem chętnie nagrywają nie tylko inni raperzy, ale również gwiazdy popu. Obecnie wielu polskich raperów inspiruje się muzyką Kendricka Lamara.

Kim jest Kendrick Lamar?

Artysta urodził się 17 czerwca 1987 roku w Compton. Niestety miał on bardzo trudne dzieciństwo przez swojego ojca, bowiem powiązany on był z wieloma ówczesnymi gangami. Z tego powodu Kendrick Lamar zaczął izolować się od większości swych rówieśników podczas szkolnego życia. Matka rapera bardzo martwiła się o niego, bowiem jego osobowość zaczynała ulegać pogorszeniu, gdy nie chciał spotykać się czy grać w gry z rówieśnikami. Ponad dekadę później raper zaczął swoją przygodę z rapem. Jego kariera przyczyniła się do zdobycia nagród Grammy. Jego wytrwałość oraz świetna znajomość pióra doprowadziła, iż raper wyróżnił się na tle innych rywali w branży, ponieważ zdobył on nagrodę Pulitzera w dziedzinie muzyki – jest to pierwsza osoba z hip-hopu, która zdobyła tego typu wyróżnienie.

Płyty Lamara

Wszystkie płyty Kendricka Lamara cieszyły się dużą popularnością, a jego dyskografia obejmuje cztery albumy studyjne (zobacz na https://preorder.pl/muzyka/11330,kendrick-lamar), jeden album kompilacyjny, a także szesnaście singli . Warto podkreślić, że raper ten sprzedał na całym globie ponad siedem milionów pływ w tym aż 4.5 miliona w USA. Ponadto Debiutował na liście Billboard 200 aż pięć razy, w tym trzy razy na pierwszym miejscu.