L O A D I N G
blog banner

Muzyka, której nikt nie zapomni

Wystarczy wejść do sieci, aby mieć dostęp do różnego rodzaju gatunków muzycznych. Zresztą, nie tylko do gatunków muzycznych, ale również wykonawców. I to nie tylko obecnych, ale również z lat poprzednich. Tak, takie rozwiązania ma ogrom zalet, ale nie można zapomnieć o jednej, bardzo poważnej wadzie – taka muzyka nie ma w sobie odpowiedniego uroku. Takiego klimatu, który dają tylko i wyłącznie płyty winylowe. To nie wstyd, jeżeli ktoś w obecnych czasach słucha muzyki dostępnej na coraz popularniejszych winylach.

Polskie wydawnictwa muzyczne

Może ktoś nie jest świadom tego, ale do 2015 istniała na rynku wytwórnia, która była własnością polskiego rządu. Mowa tutaj o Polskie Nagrania Muza. Powstała w 1956 roku, w 2015 roku została wykupiona przez Warner Music Poland. Nie oznacza to jednak, że polska firma złożyła broń. Nadal istnieje. Tylko że nie działa już pod banderą polskiego rządu.

Od początku swojego istnienia, do dnia dzisiejszego, wytwórnia ma na koncie wiele płyt rodzimych artystów, z takich gatunków muzycznych, jak pop, rock, jazz, folklor, klasyka, a nawet muzyka dziecięca.

Muzyka do słuchania

Nadal można otrzymać wiele doskonałych płyt winylowych https://winylownia.pl/pl/parameters/polskie-nagrania-muza-187640.html, pochodzących od tego wydawnictwa. Niebiesko-Czarni, Czerwono-Czarni, Trubadurzy, Paul Simon, Dżem, No To Co, Zdzisława Sośnicka. Grażyna Świtała, Alibabki, Irena Santor, Martyna Jakubowicz, Tomasz Dąbrowski, Ignacy Gogolewski, Adam Zwierz, Skaldowie, Stanisław Syrewicz, Zbigniew Rudziński i wiele innych – znani lub mniej znani polscy i zagraniczni wykonawcy muzyki rozrywkowej.

Dzięki takim właśnie wytwórniom, jak Polskie Nagrania Muza można uzbierać sporych rozmiarów kolekcję płyt winylowych. Taką kolekcję, która stanie się obiektem „zazdrości” wielu osób, chcących również cieszyć się niesamowitym brzmieniem muzyki na winylach.