L O A D I N G
blog banner
Kizo na okładce albumu

Kim jest Kizo i dlaczego stał się tak popularny?

Kizo jest polskim raperem i autorem tekstów, który z pewnością wyróżnia się unikalnym głosem. Muzyk zajmuje się produkcją głównie rapu i afro trapu. Nie bez znaczenia jest fakt, że Kizo jest współtwórcą Chillwagonu – projektu muzycznego rapera Borixona. Raper współpracował z artystami takimi jak Margaret, Tymek, czy Young Igi. Na swoim koncie ma kilka studyjnych płyt. Co ciekawe, ogromnym powodzeniem cieszą się albumy o nazwach Pegaz oraz Złoto i Biel. Co warto wiedzieć o raperze? Dlaczego jest tak popularny? Czym odznacza się nowa płyta Kizo?

Albumy Kiza – co warto wiedzieć?

Kizo to pseudonim artystyczny Patryka Wozińskiego. Artysta urodził się w 1994 roku w Gdańsku, a przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 15 lat. Początkowo raper związany był z Ciemną Strefą.  Albumy Kiza bardzo szybko zyskały popularność. Debiutancki album studyjny został wydany w 2017 roku. Nosi on tytuł Troya. Powstał we współpracy z Aero i Specem. Płyta zawiera aż 13 utworów, w tym trzy bonusowe.

Rozwój muzyczny rapera

Następny album Kiza nosi nazwę Ortalion. Tutaj znajdziemy 15 piosenek i dwa bonusy. W 2018 roku na rynku pojawił się krążek Czempion. Faktem jest, że ogromnym powodzeniem cieszą się albumy Pegaz oraz Złoto i Biel. Solowym teledyskiem, który ma kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YouTube jest Czempion, nagrany z Malikiem Montaną. Nie zapominajmy o piosence Życie jest piękne, która nagrana została z Tymkiem. Nowa płyta Kizo z 2022 roku to Ostatni Taniec. Raper cały czas zaskakuje swoich fanów.