L O A D I N G
blog banner
okładka płyty Kartky Zakazane Piosenki

Kartky – raper o którym jeszcze usłyszymy!

Nie da się ukryć, że na polskiej rap scenie z pewnością nie brakuje talentów. Niemniej jednak w momencie, kiedy każdy skupia się na raperach młodego pokolenia, nieco starsi gracze wydają się odchodzić w zapomnienie. Oczywiście nie dotyczy to Kartky’ego, która obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit swojej działalności. Co więc warto o tym raperze wiedzieć?

Kim jest Kartky?

Kartky to pseudonim pod którym skrywa się nikt inny jak tylko Jakub Jankowski. Choć raper ma już 33 lata za sobą, to jednak płyty Kartky’ego (zobacz na https://preorder.pl/muzyka/21156,kartky) w dalszym ciągu cieszą się wyjątkową popularnością oraz uznaniem. Tak naprawdę zasłynął on w momencie, kiedy dołączył do wytwórni QueQuality, należącej do słynnego rapera Quebonafide. Niemniej jednak już w 2015 roku Kartky zdecydował się na otwarcie własnej – OU7SIDE. Można powiedzieć, że to właśnie od tego momentu kariera rapera nabrała znacznego przyspieszenia, a raper z Radomska debiutował ze swoimi kawałkami na szczytach OLiS.

Najlepsze albumy Kartk’yego

Płyty Kartky’ego to całkiem pokaźny dorobek, a cała dyskografia Kartky’ego jest mocno zróżnicowana. Raper zawitał na rap scenie w 2009 roku z kawałkiem „Odkryj Pasję”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem fanów. Co ciekawe, w tym momencie albumy Kartky’ego zastopowały, a sam raper powrócił dopiero w 2014 roku z mixtape’m Preaseason Highlights. Od tego momentu Kartky zdecydował się wydawać regularnie, co prawdopodobnie było jedną z lepszych decyzji jaką podjął. Pozostałe albumy Kartky’ego pokrywały się platyną i zyskiwały sobie coraz to większe grono fanów. Można więc śmiało powiedzieć, że Kartky to raper, o którym jeszcze usłyszymy.