L O A D I N G
blog banner
BEN okładka

Macklemore, czyli prawdziwy rap z Ameryki

Macklemore to 39 letni raper, który już od 2000 roku zajmuje się tworzeniem muzyki. To osoba, która ma na swoim koncie współpracę z jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ’ów – Ryanem Lewisem. Osoby, które kochają rap, powinny poznać Macklemore’a. O ile jeszcze tego nie zrobiły. Tym bardziej, że dorobek tego rapera jest naprawdę imponujący. Co jeszcze należy wiedzieć o tym twórcy, który pochodzi z Ameryki?

Płyta Macklemore’a

Skoro już jego dorobek został wspomniany, to warto przyjrzeć mu się bliżej. Jeżeli mowa jest o płytach, to nowy album Macklemore’a, nosi nazwę „BEN”. Album pochodzi z tego roku – 2023. Zapowiedzią dla niego stał się singiel pt.”Heroes”, który został stworzony z udziałem DJ Premiere. Warto wspomnieć, że ten krążek zbiega się z rozpoczęciem przez wykonawcę nowej trasy. Początek Ben Tour został zapowiedziany na kwiecień 2023. Przez 19 dni artysta odwiedzi różne kraje. Ważna informacja dla polskich fanów – Macklemore odwiedzi również Warszawę! Koncert odbędzie się w sobotę 29 Kwietnia w centrum EXPO XXI.

Inne albumy Macklemore

Nie można jednak zapomnieć o tym, że inne płyty Macklemore’a są równie interesujące, jak ta najnowsza. „BEN” to rok 2023 – o czym wspomniane było wyżej. Zanim jednak ta płyta się ukazała, artysta zrobił sobie sześcioletnią przerwę. „Gemini” to był ostatni album, który ukazał się w 2017. Macklemore kazał długo czekać na nowe utwory. Fani mogli jednak słuchać także innych albumów „This Unruly Mess I’ve Made” z 2016, który został stworzony przy udziale Ryana Lewisa. Trzy wcześniejsze albumy również powstały przy udziale. Ukazały się one w latach 2012, 2010, 2009.