L O A D I N G
blog banner

Polska muzyka rozrywkowa na winylach

Wiele polskich wydawnictw muzycznych publikuje swoje albumy na płytach winylowych, w tym także wiele wykonawców z nurtu muzyki rozrywkowej. W ostatnich latach zauważalny jest rosnący trend powrotu do winyli i wzrost zainteresowania nimi w Polsce, co przyczyniło się do powstania wielu firm zajmujących się produkcją i dystrybucją winyli.

Wydania na płytach winylowych

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie płyty wydane w Polsce trafiają na winylach, ale popularne wykonawców z tego gatunku z pewnością mają swoje albumy dostępne w tej formie.

Jednym z wykonawców, który spopularyzował swoją muzykę na płytach winylowych był Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło i jego utwory na płytach winylowych

Dawid Podsiadło wydaje swoje albumy także na płytach winylowych. Jego trzy pierwsze studyjne albumy: „Comfort and Happiness”, „Annoyance and Disappointment” oraz „Małomiasteczkowy” zostały wydane w Polsce na płytach winylowych.

Ponadto, w 2018 roku ukazało się specjalne wydanie winylowe jego albumu „Małomiasteczkowy Live”, zawierające zapis koncertu z trasy promującej ten album.

Popularne utwory – na winylach

Jak to wygląda w sprzedaży płyt? Oczywiście winyle, także te Dawida Podsiadły https://winylownia.pl/pl/parameters/dawid-podsiadlo-307026.html coraz bardziej sprzedają się na rynku. Wiele firm i wiele placówek korzysta z tego typu rozwiązań, które na pewno są ciekawie załatwione. Dla wielu z nich jest to faktyczna opcja zakupu dobrej płyty.

Warto sprawdzać oferty najpopularniejszych sklepów z muzyką typu winyle, aby mieć świadomość tego, co faktycznie pojawia się na rynku.