L O A D I N G
blog banner
żabson

„Ostatni Ziomal” – najnowsza płyta Żabsona

Żabson od wydania swojej pierwszej płyty w 2018 roku pozostaje jedną z najgłośniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej. Barwny styl i kolaboracja z wieloma znanymi raperami zapewniła mu dużą rozpoznawalność w całym kraju. W 2023 roku na rynek trafił kolejny, trzeci już album artysty.

Ostatni Ziomal

Płyta „Ostatni Ziomal” trafiła do sprzedaży 31 marca 2023 roku, i od razu wspięła się na szczyty list sprzedaży w Polsce. W kwietniu była piątą najchętniej kupowaną płytą na polskim rynku. Otrzymała też złotą płytę – wyróżnienie przyznawane przez ZPAV.

Album jest wyjątkowy, bowiem stanowi zakończenie trylogii, składającej się z pierwszych trzech płyt Żabsona. Płyta zawiera utwory z bardzo mocnymi, a zarazem osobistymi tekstami rapera. Żabson stworzył tu niejako podsumowanie swojej dotychczasowej kariery i opis całej drogi jaką musiał przebyć, aby znaleźć się w tym miejscu swojego życia, w którym jest aktualnie. Na płycie nie brakuje gościnnych występów innych znanych artystów, takich jak Miszel czy Coals.

„Ziomalska trylogia” Żabsona

Wszystkie z pierwszych trzech płyt Żabsona posiadają tytuł utrzymany w podobnym tonie. Pierwszy album ukazał się w 2018 roku i nosił tytuł „To Ziomal”. Druga płyta, wydana w 2019 roku, to „Internaziomal”.

Kariera Żabsona trwa od 2015 roku, kiedy to zaczął wydawać pierwsze utwory. Przez te wszystkie lata stał się jednym z najważniejszych raperów na współczesnej polskiej scenie. Współpracował też z wieloma innymi, znanymi wykonawcami, takimi jak Quebonafide, Malik Montana czy Young Leosia. W 2022 roku wydał także album „Amfisbena”, wyprodukowany wspólnie z Young Igim.